Diagnostika Podle Jazyka

diagnostika-podle-jazykaTato kniha velmi detailně popisuje principy diagnostiky podle jazyka a je zevrubným a klinicky orientovaným pojednáním o tomto způsobu urč ování diagnózy. Je zde systematicky popsán každý z hlavních aspektů jazyka (barva těla, tvar a povlak) a jejich význam v diagnostickém procesu.

Autor rovněž popisuje historický vývoj diagnostiky podle jazyka a jeho roli ve vývoji teorie a praxe tradiční čínské medicíny. V tomto revidovaném vydání z roku 1995 je obsaženo 59 barevných fotografií vybraných z autorovy vlastní praxe, jež barvitě ilustrují mnoho podob jazyka běžně se vyskytujících u západní populace. U každé fotografie je popis a vysvětlení všech nálezů, takže slouží jako dokument použití diagnostiky podle jazyka v klinické praxi.

Tato revidovaná verze obsahuje i další nově popsané aspekty tohoto oboru jako je skloubení diagnostiky podle jazyka a pulzové diagnostiky, dále užití diagnostiky podle jazyka při odhalování emočních problémů, diagnostika podle jazyka ve fytoterapii, užití jazyka a jeho nálezů pro prognozu a zvláštní znaky diagnostiky podle jazyka u dětí. Přílohy poskytují souhrn tradičních principů řídících určování syndromů nemocí (diferenciální diagnostika podle šestice drah, podle čtyř vrstev, tří ohnišť) a jejich vztah k diagnostice podle jazyka. V knize se nalézá i slovníček odborných termínů, bibliografie a podrobný rejstřík.

„ Jasný, precizní a přesný popis tohoto důležitého pilíře vyšetřování v tradiční čínské medicíně“
-Úryvek z předmluvy od pana Dr. Ted Kaptchuka